  • RB088T100HZC9
RB088T100HZC9
advertisement
Manufacturer No:
RB088T100HZC9
HK JDW NO:
687-RB088T100HZC9
Package:
TO-220-3 Full Pack
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RB088T100HZC9
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    870mV @ 5A
  • Forward Current
    10A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V