  • RB521SM-30T2R
RB521SM-30T2R
advertisement
Manufacturer No:
RB521SM-30T2R
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-RB521SM-30T2R
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
RB521SM-30T2R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RB521SM-30T2R
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SC-79, SOD-523
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    992.233309μg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    30μA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    470mV @ 200mA
  • Forward Current
    200mA
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Forward Voltage
    470mV
  • Max Reverse Voltage (DC)
    30V
  • Average Rectified Current
    200mA
  • Peak Reverse Current
    30μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    30V
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    1A
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    1A
  • Height
    600μm
  • Length
    1.2mm