  • RB751V-40WS RRG
RB751V-40WS RRG
advertisement
Manufacturer No:
RB751V-40WS RRG
HK JDW NO:
799-RB751V-40WS RRG
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
RB751V-40WS RRG
Description:
Schottky Diode Rectifier Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed 370mV @ 1mA -40°C~125°C 500nA @ 40V Digi-Reel® SC-90, SOD-323F Surface Mount
Quantity:
In Stock : 9088
Step5Bar-code shipping tag
RB751V-40WS RRG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Supplier Device Package
    SOD-323F
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 40V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    370mV @ 1mA
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~125°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    40V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30mA
  • Capacitance @ Vr, F
    2pF @ 1V 1MHz