  • RBD-50-L-04
RBD-50-L-04
advertisement
Manufacturer No:
RBD-50-L-04
HK JDW NO:
790-RBD-50-L-04
Package:
Datasheet:
RBD-50-L-04
Description:
BNC 50Ohm Bulk 1 Port PTFE
Step5Bar-code shipping tag
RBD-50-L-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Insulation Material
    POLYTETRAFLUORO ETHYLENE
  • Dielectric Material
    PTFE
  • Body Material
    Brass
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    BNC
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    500V
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Orientation
    Straight
  • Reliability
    COMMERCIAL
  • Number of Contacts
    1
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Polarity
    Standard
  • Contact Style
    COAX
  • Insulation Resistance
    5GOhm
  • Body/Shell Style
    JACK
  • ELV
    Non-Compliant
  • Coupling Type
    BAYONET
  • Impedance
    50Ohm
  • Number of Ports
    1
  • Body Plating
    Nickel
  • Sealable
  • Max Frequency
    2.8GHz