  • RC020080BD60038BF1
RC020080BD60038BF1
advertisement
Manufacturer No:
RC020080BD60038BF1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-RC020080BD60038BF1
Package:
Nonstandard, Tabbed
Description:
60pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±20% R7 0.984Dia 25.00mm Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
RC020080BD60038BF1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Tabbed
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R7
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    60pF
  • Height Seated (Max)
    3.189 81.00mm