  • RC0402DR-0717R4L
RC0402DR-0717R4L
advertisement
Manufacturer No:
RC0402DR-0717R4L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RC0402DR-0717R4L
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RC0402DR-0717R4L
Description:
RC Series, Thick Film, 17.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RC0402DR-0717R4L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RC
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    17.4Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm