  • RC0402F9092CS
RC0402F9092CS
advertisement
Manufacturer No:
RC0402F9092CS
HK JDW NO:
703-RC0402F9092CS
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
RC0402F9092CS
Description:
RC Series, Thick Film, 90.9kOhms, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RC0402F9092CS
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Supplier Device Package
    01005
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    RC
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    90.9kOhms
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Power Rating
    32.1mW
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Case Code (Metric)
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm