  • RC0402FR-07215KL
RC0402FR-07215KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0402FR-07215KL
HK JDW NO:
898-RC0402FR-07215KL
Datasheet:
RC0402FR-07215KL
Description:
Thick Film Resistors 215K OHM 1%
Step5Bar-code shipping tag
RC0402FR-07215KL
    33 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    215kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm