  • RC0402JR-13470RL
RC0402JR-13470RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0402JR-13470RL
HK JDW NO:
898-RC0402JR-13470RL
Description:
Quantity:
In Stock : 145811
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC0402JR-13470RL
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm