  • RC0603FR-079M09
RC0603FR-079M09
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-079M09
HK JDW NO:
898-RC0603FR-079M09
Package:
Molded
Datasheet:
RC0603FR-079M09
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC0603 Series, 9.09MOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-079M09
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    RC0603
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    9.09MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C