  • RC0603FR-102M4L
RC0603FR-102M4L
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-102M4L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RC0603FR-102M4L
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 2.4MOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-102M4L
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.4MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C