  • RC0603FR-13392RL
RC0603FR-13392RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-13392RL
HK JDW NO:
898-RC0603FR-13392RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 392Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-13392RL
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    392Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm