  • RC0603FR-13768RL
RC0603FR-13768RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-13768RL
HK JDW NO:
898-RC0603FR-13768RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 768Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-13768RL
    Tin
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    768Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C