  • RC1005F10R0CS
RC1005F10R0CS
advertisement
Manufacturer No:
RC1005F10R0CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RC1005F10R0CS
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Thick Film, 10Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 2146
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RC1005F10R0CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V