  • RC1005F2323CS
RC1005F2323CS
advertisement
Manufacturer No:
RC1005F2323CS
HK JDW NO:
703-RC1005F2323CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 232kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RC1005F2323CS
    47 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RC
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    232kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm