  • RC1210FR-0728KL
RC1210FR-0728KL
advertisement
Manufacturer No:
RC1210FR-0728KL
HK JDW NO:
898-RC1210FR-0728KL
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
RC1210FR-0728KL
Description:
Quantity:
In Stock : 10000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC1210FR-0728KL
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT; THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    28kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm