  • RC1218DK-0753K6L
RC1218DK-0753K6L
advertisement
Manufacturer No:
RC1218DK-0753K6L
HK JDW NO:
898-RC1218DK-0753K6L
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
RC1218DK-0753K6L
Description:
RC Series, Thick Film, 53.6kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RC1218DK-0753K6L
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    53.6kOhm
  • Max Power Dissipation
    1W