  • RC212-0.25-47M
RC212-0.25-47M
advertisement
Manufacturer No:
RC212-0.25-47M
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RC212-0.25-47M
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 47MH 250MA 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RC212-0.25-47M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    Schaffner EMC Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    RC
  • Size / Dimension
    0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
  • Approval Agency
    VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.4Ohm
  • Current Rating (Max)
    250mA
  • Inductance @ Frequency
    47 mH @ 10 kHz
  • Voltage Rating - AC
    250V
  • Height (Max)
    0.693" (17.60mm)