  • RC2512JK-0733KL
RC2512JK-0733KL
advertisement
Manufacturer No:
RC2512JK-0733KL
HK JDW NO:
898-RC2512JK-0733KL
Datasheet:
RC2512JK-0733KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 33kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 201760
Step5Bar-code shipping tag
RC2512JK-0733KL
    33 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.1mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm