  • RC5025F434CS
RC5025F434CS
advertisement
Manufacturer No:
RC5025F434CS
HK JDW NO:
700-RC5025F434CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 430kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 17397
Step5Bar-code shipping tag
RC5025F434CS
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    430kOhm
  • Power Rating
    667mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.67W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C