  • RC55LF-D-51R1-B-B
RC55LF-D-51R1-B-B
advertisement
Manufacturer No:
RC55LF-D-51R1-B-B
HK JDW NO:
850-RC55LF-D-51R1-B-B
Datasheet:
RC55LF-D-51R1-B-B
Description:
Through Hole 51.1Ohm,
Quantity:
In Stock : 1350
Step5Bar-code shipping tag
RC55LF-D-51R1-B-B
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    51.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Length
    7.2mm