  • RCH05S14R30FS06
RCH05S14R30FS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH05S14R30FS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCH05S14R30FS06
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Res Thick Film 14.3 Ohm 1% 5W 150ppm/C Molded RDL Lug Flange Mount Bag
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCH05S14R30FS06
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    14.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    5W
  • Height
    15mm
  • Length
    16.6mm