  • RCH10S15R00JS06
RCH10S15R00JS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH10S15R00JS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCH10S15R00JS06
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
15Ohm, 5%, 10W
Step5Bar-code shipping tag
RCH10S15R00JS06
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    10W
  • Height
    15mm
  • Length
    19mm