  • RCH25S1R000JS06
RCH25S1R000JS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH25S1R000JS06
HK JDW NO:
875-RCH25S1R000JS06
Package:
Datasheet:
Description:
Through Hole, 1Ohm, 5%, 550V, 4W
Step5Bar-code shipping tag
RCH25S1R000JS06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    550V
  • Power Rating
    4W
  • Voltage - Rated DC
    550V
  • Insulation Resistance
    1 TΩ
  • Height
    15mm
  • Length
    28mm
  • Width
    14mm