  • RCL122530R0JNEG
RCL122530R0JNEG
advertisement
Manufacturer No:
RCL122530R0JNEG
HK JDW NO:
873-RCL122530R0JNEG
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
RCL122530R0JNEG
Description:
RCL Series, Thick Film, 30Ohms, 2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1316
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCL122530R0JNEG
  • Package / Case
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Supplier Device Package
    1225
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    30Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    812.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    6.2992mm