  • RCP0505B1K30GS6
RCP0505B1K30GS6
advertisement
Manufacturer No:
RCP0505B1K30GS6
HK JDW NO:
873-RCP0505B1K30GS6
Datasheet:
RCP0505B1K30GS6
Description:
RCP Series, Thick Film, 1.3kOhms, 1.4W, ±2%, -65°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCP0505B1K30GS6
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.050W 1.40mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1.3kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.4W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    1.397mm
  • Width
    1.27mm