  • RCP0603B560RJED
RCP0603B560RJED
advertisement
Manufacturer No:
RCP0603B560RJED
HK JDW NO:
873-RCP0603B560RJED
Datasheet:
RCP0603B560RJED
Description:
RCP Series, Thick Film, 560Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCP0603B560RJED
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    560Ohms
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm