  • RCS0603J333CS
RCS0603J333CS
advertisement
Manufacturer No:
RCS0603J333CS
HK JDW NO:
703-RCS0603J333CS
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
RCS Series, Thick Film, 33kOhms, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS0603J333CS
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    33kOhms
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C