  • RDSF002510K00JDB00
RDSF002510K00JDB00
advertisement
Manufacturer No:
RDSF002510K00JDB00
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RDSF002510K00JDB00
Package:
Radial, Tubular
Description:
25W 10K OHM ROUND-WIRE FIXED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RDSF002510K00JDB00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Mounting Feature
    Brackets (not included)
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RDSF
  • Size / Dimension
    0.563Diax2.000L 14.30mmx50.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W