  • RE012020BB30136BJ1
RE012020BB30136BJ1
advertisement
Manufacturer No:
RE012020BB30136BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-RE012020BB30136BJ1
Package:
Nonstandard, Tabbed
Description:
RE 300pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% R85 0.591Dia 15.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
RE012020BB30136BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Tabbed
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    RE
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    300pF