  • RE020080BD50136BH1
RE020080BD50136BH1
advertisement
Manufacturer No:
RE020080BD50136BH1
HK JDW NO:
878-RE020080BD50136BH1
Description:
RE 500pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% R42 0.984Dia 25.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
RE020080BD50136BH1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    R42
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    500pF
  • Height Seated (Max)
    3.189 81.00mm