  • RE0603FRE075K6L
RE0603FRE075K6L
advertisement
Manufacturer No:
RE0603FRE075K6L
HK JDW NO:
898-RE0603FRE075K6L
Datasheet:
RE0603FRE075K6L
Description:
RE Series, Thick Film, 5.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE0603FRE075K6L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm