  • RE1206DRE07169RL
RE1206DRE07169RL
advertisement
Manufacturer No:
RE1206DRE07169RL
HK JDW NO:
898-RE1206DRE07169RL
Datasheet:
RE1206DRE07169RL
Description:
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 169Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE1206DRE07169RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    169Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm