  • REA100M1CBK-0511P
REA100M1CBK-0511P
advertisement
Manufacturer No:
REA100M1CBK-0511P
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-REA100M1CBK-0511P
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 49mA 2mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 10972
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
REA100M1CBK-0511P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Ripple Current
    49mA
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Length
    11mm