  • REA221M1A-0611
REA221M1A-0611
advertisement
Manufacturer No:
REA221M1A-0611
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-REA221M1A-0611
Package:
Radial
Datasheet:
REA221M1A-0611
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 250mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
REA221M1A-0611
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Ripple Current
    250mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm