  • REA331M1JSC4.5-1020
REA331M1JSC4.5-1020
advertisement
Manufacturer No:
REA331M1JSC4.5-1020
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-REA331M1JSC4.5-1020
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 710mA 5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
REA331M1JSC4.5-1020
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    710mA
  • Dissipation Factor
    0.09 %
  • Length
    20mm