  • REA470M1E-0511
REA470M1E-0511
advertisement
Manufacturer No:
REA470M1E-0511
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-REA470M1E-0511
Datasheet:
REA470M1E-0511
Description:
47μF Capacitor 20% Bulk 115mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
REA470M1E-0511
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Ripple Current
    115mA
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm