  • REG101UA-3.3
REG101UA-3.3
advertisement
Manufacturer No:
REG101UA-3.3
HK JDW NO:
815-REG101UA-3.3
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
REG101UA-3.3
Description:
Enable Fixed REG101 PMIC 8 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 6710
Step5Bar-code shipping tag
REG101UA-3.3
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    8
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    100mA
  • Accuracy
    1.5 %
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    1.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.13V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (120Hz)
  • Reference Voltage
    1.267V
  • Dropout Voltage
    60mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.06V
  • Min Output Voltage
    3.3V
  • Voltage Tolerance-Max
    2.2%
  • Min Current Limit
    130mA
  • Output Voltage Accuracy
    1.5 %
  • Height
    1.75mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.91mm
  • Thickness
    1.58mm