  • RF2525B333K251KX145T
RF2525B333K251KX145T
advertisement
Manufacturer No:
RF2525B333K251KX145T
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-RF2525B333K251KX145T
Package:
2525 (6464 Metric)
Description:
0.033μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2525 (6464 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
RF2525B333K251KX145T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2525 (6464 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.165 4.19mm