  • RF2525B564K151KX145T
RF2525B564K151KX145T
advertisement
Manufacturer No:
RF2525B564K151KX145T
HK JDW NO:
438-RF2525B564K151KX145T
Description:
0.56μF 150V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2525 (6464 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
RF2525B564K151KX145T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    0.56μF
  • Thickness (Max)
    0.165 4.19mm