  • RFB0807-8R2L
RFB0807-8R2L
advertisement
Manufacturer No:
RFB0807-8R2L
HK JDW NO:
3194-RFB0807-8R2L
Quantity:
In Stock : 70
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RFB0807-8R2L
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 18 hours ago)
  • Resistance
    35mOhm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    8.2 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current - Saturation
    3.3A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    35mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    8.2 µH
  • RMS Current (Irms)
    4.27A
  • Self Resonant Frequency
    30MHz