  • RFS1317-475KL
RFS1317-475KL
advertisement
Manufacturer No:
RFS1317-475KL
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-RFS1317-475KL
Quantity:
In Stock : 14925
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RFS1317-475KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag) - Matte Tin (Sn) - Copper (Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4.8mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    4.7 mH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.68Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    6352
  • Rated Current-Max
    0.46A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    4700 µH
  • Self Resonant Frequency
    0.352MHz