  • RGTS24120GV00
RGTS24120GV00
advertisement
Manufacturer No:
RGTS24120GV00
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-RGTS24120GV00
Package:
Datasheet:
RGTS24120GV00
Description:
SOFT STRT 12A 100-240VAC
Step5Bar-code shipping tag
RGTS24120GV00
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Series
    RGTS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Current - Output
    12A
  • Voltage - Load
    110V~240V
  • Motor Type
    AC Motor
  • Control / Drive Type
    Soft Start / Stop
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    1.1kW