  • RH1018R20FS03
RH1018R20FS03
advertisement
Manufacturer No:
RH1018R20FS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RH1018R20FS03
Package:
Datasheet:
Description:
18.2Ohm, 1%, 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RH1018R20FS03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    18.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    10W
  • Height
    11mm
  • Length
    35mm