  • RH5RZ36CA-T1-FE
RH5RZ36CA-T1-FE
advertisement
Manufacturer No:
RH5RZ36CA-T1-FE
HK JDW NO:
674-RH5RZ36CA-T1-FE
Package:
Datasheet:
RH5RZ36CA-T1-FE
Description:
1.5mm PMIC 3
Quantity:
In Stock : 4000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RH5RZ36CA-T1-FE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Output Voltage 1
    3.6V
  • Input Voltage (Max)
    8V
  • Output Voltage1-Max
    3.672V
  • Output Voltage1-Min
    3.528V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.1A
  • Length
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    2.5mm