  • RIM-IAC15M
RIM-IAC15M
advertisement
Manufacturer No:
RIM-IAC15M
Manufacturer:
NTE Electronics
HK JDW NO:
571-RIM-IAC15M
Package:
Datasheet:
Description:
SLIM LINE INPUT MOD 15V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RIM-IAC15M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    NTE Electronics, Inc
  • Series
    RIM
  • Type
    AC Input Module
  • Color
    Yellow
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Current - Output
    50mA
  • Voltage - Output
    30VDC
  • Turn On Time
    20ms
  • Turn Off Time
    30ms
  • Current - Input
    10 mA