  • RJH65T04BDPMA0#T2F
RJH65T04BDPMA0#T2F
advertisement
Manufacturer No:
RJH65T04BDPMA0#T2F
HK JDW NO:
668-RJH65T04BDPMA0#T2F
Package:
SC-94
Description:
IGBT TRENCH 650V 60A TO-3PFP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RJH65T04BDPMA0#T2F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    SC-94
  • Operating Temperature
    175°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    65W
  • Reverse Recovery Time
    80ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    60A
  • Test Condition
    400V, 30A, 10 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.95V @ 15V, 30A
  • IGBT Type
    Trench
  • Gate Charge
    74nC
  • Td (on/off) @ 25°C