  • RJL6012DPE-00#J3
RJL6012DPE-00#J3
advertisement
Manufacturer No:
RJL6012DPE-00#J3
HK JDW NO:
668-RJL6012DPE-00#J3
Package:
SC-83
Datasheet:
RJL6012DPE-00#J3
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 1.1 Ω @ 5A, 10V ±30V 1050pF @ 25V 28nC @ 10V 600V SC-83
Quantity:
In Stock : 12530
Step5Bar-code shipping tag
RJL6012DPE-00#J3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-83
  • Number of Pins
    83
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    FET General Purpose Power
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • Configuration
    Single
  • Power Dissipation-Max
    100W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    1.1 Ω @ 5A, 10V
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1050pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    10A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    28nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V
  • Continuous Drain Current (ID)
    10A