  • RK12L1210C1M
RK12L1210C1M
advertisement
Manufacturer No:
RK12L1210C1M
Manufacturer:
ALPS Electric
HK JDW NO:
2961-RK12L1210C1M
Quantity:
In Stock : 715
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RK12L1210C1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power Rating
    50mW
  • Taper
    Linear
  • Width
    12mm