  • RK14K1220024
RK14K1220024
advertisement
Manufacturer No:
RK14K1220024
Manufacturer:
ALPS Electric
HK JDW NO:
2961-RK14K1220024
Quantity:
In Stock : 98
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RK14K1220024
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Brackets, Panel
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Depth
    16.1mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    25.1mm